Dans Partnerim - Dan'in partnerinin logosu, dan'ın partneri ve dans etkinliklerini sergiliyor.

Bachata nedir? Bachata Nasıl doğmuştur ?

Bachata Dansının doğuşu

Latin dans organizasyonlarında son zamanların gözde dansı  ve “Acılı Aşk şarkısı” manasına gelen, tutkulu romanti ve yakın hareketleri ile en kıvrak Latin danslarından olan Bachata dansı, duygusallığı ve çekici ritimleriyle dans severlerin aklını başından alıyor.

Salsa ve Merengue hareketlerine yakın figürleriyle bu dansa adapte olmak için temel seviyede salsa veya merengue bilmeniz yeterlidir.

Bachata okunuşuyla “baçata” Dominik Cumhuriyeti’nin 4/4 ritimli, romantik bir müzik ve dans türüdür.
Çoğulukla gitarın ön planda olduğu baçata müzikleri vurmalı çalgılar (bongo, maracas, guiro) ve bas gitar eşliğinde çalınır.

En eski yapılmış baçata kayıtları 1961 yılına dayanır.( José Manuel Calderón : “Borracho de amor” ve “Que será de mi (Condena)”, Leonardo Paniagua : Canción de guardia cobrao)

Baçata müziğinin uluslararası başarısı 1991’de Juan Luis Guerra’nın “Burbujas De Amor” adlı parçasının “Euro Hot 30” adıyla belirtilen Avrupa’da en tutulmuş 30 parçalık listenin başına yerleşmesiyle gerçekleşmiştir.

Daha sonra 1999’da Frank Reyes’in başarılı parçası “Ajena”yla ve Luis Miguel del Amargue’nin “Te echo de menos” adlı parçasıyla birlikte baçata müziğiyle yapılan danslar yaygınlaşmış ve dans pistlerinde salsa ve merengue danslarının yanı sıra baçata dansı da yapılmaya başlanmıştır.

Son Blog Yazıları